Petrtýlová Radka – D3Soft

O základním kurzu sebeobrany jsem se dozvěděla od mého kolegy, který celé naší firmě předvedl společně s Janem Paldusem základní principy sebeobrany. Když nám po jejich „vystoupení“ nabídli možnost zúčastnit se chystaných kurzů, brala jsem to jako dobrou příležitost naučit se něco nového. Přihlásila jsem se tedy na 1. základní kurz, který je dobré absolvovat před dalšími kurzy. Nejdříve jsme se dozvěděli do jakých situací se můžeme kdekoli na ulici dostat a jak se v závislosti na situaci zachovat. Poté jsme mezi sebou zkoušeli naše reakce v různých případech konfrontace s agresorem a využívali jsme při tom předvedené techniky sebeobrany. Pro mě to bylo velmi přínosné, protože jsem si uvědomila, že i já se můžu dostat do nepříjemné nebo dokonce nebezpečné situace a že je potřeba, abych věděla, jak zareagovat. Základní kurz bych doporučila všem, kteří ještě na žádném kurzu sebeobrany nebyli a chtějí mít alespoň základní představu, jak se sami můžou ubránit.

Radka

Mgr. Pavel Bizoň – Střední průmyslová škola Frenštát pod Radhoštěm

Dobrý den, v týdnu od 12. – 16. 12. 2016 se zúčastnili žáci 2.-4. ročníků (průmyslovka) základního kurzu sebeobrany s mistrem bojových umění panem Janem Paldusem, který byl dlouholetým reprezentantem bojových umění a poté i trenérem českých reprezentantů. Kurz hodnotím velmi pozitivně, byl zaměřen na situace běžného praktického života, předcházení konfliktů a základní prvky sebeobrany. Momentálně pořádá kurzy sebeobrany pro školy, firmy, ale i například pro příslušníky městské policie a pod. Svou pedagogickou zkušeností a odborností si dokázal žáky získat a zaujmout. O spokojenosti žáků svědčí také zájem mnoha z nich o další následné kurzy. Rozhodně bych doporučil navázat s panem Paldusem další spolupráci i včetně případného kurzu pro nás, pedagogické pracovníky. Kurz se dá i přizpůsobit například jen pro ženy.

Mgr. Pavel Bizoň

 Vlaďka H. – Ostrava

Kurz sebeobrany byla pro mne velká zkušenost. Na trenérovi oceňuji jeho profesionalitu a vstřícnost, s jakou k nám přistupoval. Z kurzu jsem si odnesla nejen praktické zkušenosti typu jaký zaujímat postoj, jak (ne)komunikovat s útočníkem a jak se efektivně fyzicky bránit, ale také především poznání, že to, jestli se stanu, nebo nestanu obětí, začíná již v mé hlavě a vyplývá i z mého chování vůči okolí. Kurz velmi doporučuji!

Vlaďka H.

Petra Olbrichtová – Bílovec

Na dnesnim kurzu sebeobrany super!!!:) Dozvedeli jsme spoustu prinosnych informaci ohledne komunikace a i nazorne ukazky – doufam,ze je nikdy nebudu muset pouzit.Doufat muzu,ze?!!:D Ale chci byt pripravena ,chci vedet co udelat… Nechci a nebudu bezmocna!!! A VY?

Petra O.

Tomaštík Petr – D3Soft

Kurz sebeobrany mi ukázal, že stačí jen málo a člověk se může se ctí a bez úhony vyhnout nepříjemným psychickým i fyzickým kontaktům s některými agresivnějšími spoluobčany. Je užitečné vědět a hlavně si to nacvičit, jak v takových situacích reagovat. Proto jsem taky na kurz vzal i svou dceru a syna (14 a 20). Kdo je připraven, není překvapen.

Petr Tomaštík

Barbora Baránková – Bílovec

Dnešní kurz sebeobrany byl perfektní!!!!!!!!!!!! Vřele doporučuji a zvu!!!! Tak bezmocná (jinými slovy řečeno „v prdeli“) jsem se už dlouho necítila.

😀 Ale bylo to přínosné jak hrom a už se těším na další akci. Jedna ze superkalifradžilistikexpijalidózních akcí.

😀

Bára